מצטרפים למיכפל+ פנסיה עד סוף השנה, ומתחילים את 2023 בראש שקט!

חמישה דברים שחייבים לדעת כשמעסיקים עובד חדש

מעסיקים יקרים – המידע הזה עשוי לחסוך לכם הרבה כסף וכאב ראש!

גייסת לעבודה עובד חדש? מזל טוב! הנה חמישה דברים שחייבים לדעת:

חובתך לבטח את העובד שלך בביטוח פנסיוני

כמעסיק וודאי כבר הבנת שיש דברים השמורים לגמרי לבחירתך, כמו איזה עובד לקלוט לעבודה ומה עדיף לתת לו כשי סימלי ביום הראשון:  עציץ או ספל עם הכיתוב "הבוס שלי הכי טוב ביקום"?   

עם זאת, ישנן בחירות שאינן בידיך ומוגדרות כחובה.  

חובה עליך, למשל, לבטח כל עובד החל מגיל הזכאות (מגיל 21 לגברים, ומגיל 20 לנשים) בביטוח פנסיוני, גם אם אותו עובד מועסק במקומות נוספים ומקבל דרכם ביטוח פנסיוני במקביל. 

ביטוח פנסיוני הוא למעשה הסדר כלכלי שנועד לשמור על העובד כך שיוכל לזכות להכנסה ובטחון  כלכלי מינימליים גם לאחר הפרישה מן העבודה. זכות זו חשובה כל כך עד שעיגנו אותה בחוק. 

לא די בכך שזו חובה על כל מעסיק לדאוג לביטוח הפנסיוני עבור עובדיו, אלא שאף עובד אינו רשאי לוותר עליו. 

בכמה כסף מדובר? סכומי הכסף הנצברים לקופת ביטוח זו מחושבים לפי שיעור של 18.5% מתוך שכר הברוטו של העובד – כאשר חלק ממנו (6%) מופרש על חשבון העובד וחלק על חשבון המעסיק.

חלקו של המעסיק נע בין 12.5% ועד 15.83% (בחלוקה לפי 6.5% עד 7.5% לטובת רכיב שנקרא "תגמולים" ו6% עד 8.33% לטובת רכיב שנקרא "פיצויים").

כאמור, החישוב נעשה על-פי של שכר הבסיס של העובד (ברוטו וללא שעות נוספות) או לפי השכר הממוצע במשק – לפי הנמוך מביניהם, אלא אם בהסכם העבודה ביניכם הוסכם אחרת. 

החל מינואר 2023, משרד האוצר הוציא הנחיות חדשות, לפיהן עסקים וארגונים המעסיקים שלושה עובדים ומעלה, מחויבים לדווח על כל הפרשות הכספים לחיסכון הפנסיוני של העובדים באופן דיגיטלי ובקובץ אחיד

העובד יכול לבחור

בעבר המעסיק היה זה שבחר את קרן הפנסיה או קופת הגמל שאליה הפריש את כספי הביטוח הפנסיוני של כל העובדים. כך גם נדרש מהעובד במעמד העסקתו, לקבל עליו את סוג הביטוח והגוף הפנסיוני בו בחרת.  

כיום המצב שונה וזכות הבחירה עברה מהמעסיק לעובד עצמו. באופן זה העובד יכול כיום לבחור את סוג הביטוח הפנסיוני שבו הוא רוצה להיות מבוטח (קרן פנסיה, קופת גמל או ביטוח מנהלים), ואת הגוף הספציפי שאליו יופרשו הכספים ושבו ינוהל הביטוח הפנסיוני. ללא ספק זה פתח את שוק קופות הגמל והביטוחים לתחרות שתמיד בריאה עבור הצרכן אבל מה שהוכיח עצמו כיתרון גדול עבור העובד, התגלה ככאב ראש גדול לא פחות עבור המעסיק, בהתאמה לכמות העובדים. 

מיקו מסתכל

רוצה לקבל פרטים נוספים?

ה"מתפעל הפנסיוני" – עושה לך חובה

כולנו נסכים שלאור המציאות העגומה בה אנו חיים, ביחוד בשנים האחרונות – מעבר לחובה המודפסת בספר החוקים, ישנה חשיבות עליונה לכך שכספי הביטוח הפנסיוני יועברו לעובדים באופן תקין ובזמן. 

רוב המעסיקים מודעים לאחריותם המוסרית לדאוג לכך, כבדה ככל שתהיה –  וזה לכשעצמו מהווה סיבה מצוינת לעשות כל מאמץ כדי לא לפשל. 

עם זאת, לא תמיד זה מספיק. גם אלה שמסתובבים עם ספל שמוכיח שהם הבוס הטוב ביקום – מגלים עד מהרה שעולם הביטוחים והפנסיה מתנהל ביקום מקביל. ועדיין, מי שימצא עצמו משויך לקהילת מעגלי הפינות ומהנדסי תודעת ה" יהיה בסדר"  עלול למצוא את עצמו בתור לתשלום קנסות כבדים, או ממתין על ספסל הנאשמים בבית משפט, על הלנת שכר.

אז מה עושים? 

למזלנו הרב לצד בוגרי הפקולטה למשפטים שמשתתפים בתחרות היוקרתית "מי ימציא יותר דרישות ותקנות מחמירות" (מוצדקות ככל שתהיינה, כן?) – ישנם גם כמה גאונים יוצאי יחידות מובחרות,או סתם אוהבי אדם – ששמו להם למטרה למצוא את הדרך להקל עלינו, המעסיקים, את החיים ולו במעט.  

זה הזמן לספר לך על "גורם מתפעל פנסיוני".

גורם מתפעל פנסיוני, כשמו- הוא גורם מקצועי הנותן שירותי תפעול פנסיוני בתחום כספי הפנסיה. או בפשטות: גורם מקצועי הנבחר על ידי המעסיק, על מנת לוודא שכל דיווחי הפנסיה לעובדיו נעשים באופן העונה על הגדרות חוק כספי הפנסיה, כפי שהוגדרו על ידי משרד האוצר. לרבות ביצוע העברת הכספים, וידוא קליטתם באופן תקין וטיפול במשגים במידת הצורך.
ובעוד יותר פשטות: נותן לך את הזכות לשבת עם הספל שאתה הכי אוהב על כסא המנהלים החדש שקנית בבלאק פריידי, בזמן שהוא עושה עבורך את כל העבודה השחורה הפנסיונית הזו שאתה שונא.  

מה קורה אם העובד החדש כבר מבוטח ?

עובד שכבר היה מבוטח בביטוח פנסיוני לפני שהתקבל לעבודה אצלך (והיה מבוטח בעת שקיבלת אותו לעבודה) – עליך לדאוג לרצף הביטוחי שלו, משמע להפריש עבורו כספים לביטוח פנסיוני, המחושבים כבר מיומו הראשון בעבודה. כאשר הכספים בפועל יופרשו לאחר 3 חודשי עבודה (או עם סיום שנת המס – לפי המוקדם מביניהם), כולל הפרשות רטרואקטיביות מתחילת העסקתו.

במקרה בו העובד לא היה מבוטח בביטוח פנסיוני קודם להעסקתו אצלך – ישנה תקופת המתנה של 6 חודשים עד שיהיה זכאי לקבל ממך את ההפרשים לביטוח הפנסיוני.  

עובדים שהחלו לעבוד לפני שמלא להם גיל הזכאות הנ"ל –  תקופת העבודה שלפני הגעתם לגיל זה, תילקח בחשבון לצורך חישוב תקופת ההמתנה של 6 חודשים. 

כל זאת כמובן, אלא אם נקבע אחרת בהסכם קיבוצי או בחוזה אישי שנקבע ביניכם.

ההפרשות על הביטוח הפנסיוני חייבות להמשיך גם אם העובד יוצא במהלך העסקתו לחופשה בתשלום, חופשת מחלה (עד מיצוי מכסת ימי המחלה שלו), שירות מילואים, חופשת לידה או שמירת הריון. 

ואם לא בא לי ?

בכל מקרה בו החלטת להפסיק את התשלום עבור עובד מסוים, חובה עליך לדווח לגוף הפנסיוני על ההפסקה ולפרט מה הסיבה. אם מדובר בסיום יחסי עבודה, באחריותך להודיע לגוף הפנסיוני מה מעמדם של הכספים שהצטברו ברכיב פיצויי הפיטורים (אם העובד זכאי לפיצויים או לא). 

בין אם בטעות או לא – אם הפרת את זכותו של העובד שלך והפסקת להפריש כספים עבור הביטוח הפנסיוני שלו (בין אם באופן חלקי או מלא), הוא יכול להגיש נגדך תלונה ליחידת האכיפה של חוקי העבודה או תלונה לבית הדין האזורי לעבודה. 

למעשה, גם אם העובד הגיע לגיל פרישה – הוא עדיין יכול לתבוע ממך רטרואקטיבית את כל התשלומים שהיה זכאי לקבל מהביטוח הפנסיוני אילו היית מפריש את כל הסכומים במועד, כמו קצבת פנסיית נכות (אם נגרמה לו נכות) או קצבת פנסיה חודשית החל מגיל הפרישה ועד סוף החיים. זאת מעבר לתביעה על כל הנזקים האחרים שנגרמו לו כתוצאה מהתנערותך מחובה זו.  

למעשה, מי שמעכב או לא מעביר כלל את התשלומים לגוף המוסדי בו מתנהל החשבון הפנסיוני של העובד- עשוי להיחשב כמי שמבצע הלנת שכר ואף עבירה פלילית, וניתן להטיל עליו פיצויי הלנת שכר, עונשי מאסר או קנס.

 

זה בלגן, כאב ראש וסיכון אמיתי, אנחנו יודעים.

בשביל זה אנחנו כאן.

מיכפל משמשת כמתפעל פנסיוני של אלפי עסקים ועשרות אלפי עובדים.

לחיצה קטנה כאן למטה ותוכל להכיר את מנהל התיק האישי שלך, זה שיוריד לך מהראש את כל זה ויוודא שכל מה שקשור לביטוח פנסיוני מתנהל כמו שצריך, לפי החוק ובצורה הכי קלה ונעימה שאפשר.

שיתוף הכתבה:
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

כתבות רלוונטיות נוספות

תפעול פנסיוני - מה זה?

תפעול פנסיוני – מה זה?

מעסיקים 3 עובדים או יותר? חשוב שתכירו את הדיווח הפנסיוני האחיד, שידאג שהעובדים שלכם יצברו פנסיה כחוק, ואתם תרוויחו ראש שקט, בלי להתעסק בזה

לקריאה >>
פופ-אפ לפני נטישה

תפעול פנסיוני מקצועי? אנחנו ניקח את זה מכאן!

אנחנו נעקוב אחרי הדיווחים החודשיים עבורך, נברר את מהות השגיאות מול הגופים המוסדיים ונוודא שהכספים ישויכו בהתאם.
פופ-אפ לפני נטישה

כבר נפרדים?

מי יתעסק בתפעול הפנסיוני של העובדים שלך?