מצטרפים למיכפל+ פנסיה עד סוף השנה, ומתחילים את 2023 בראש שקט!

תפעול פנסיוני – מה זה?

תפעול פנסיוני - מה זה?

החל מפברואר 2023, גם עסקים וארגונים המעסיקים שלושה עובדים ומעלה, מחויבים לדווח על כספי ההפקדות לחיסכון הפנסיוני של העובדים באופן דיגיטלי ובממשק אחיד, בהתאם להוראות משרד האוצר. כל מעסיק שלא יעשה זאת – מסתכן בצבירת ריבית, קנסות כספיים, ואפילו בתביעה. 

עם כל הרצון הטוב לעשות את הדבר הנכון עבור העובדים שלך- אם אתה מעסיק עובדים במדינת ישראל, ואין לך את היכולת להתעמק בנושא הפנסיה, או את הזמן והפניות להתחיל לחקור ולהבין איך ומאיפה מתחילים. 

המחוקק שם בראש מעייניו את העובד, ובצדק. המעסיק, מהצד השני, נדרש לשנות את צורת העבודה שלו, ולהתעסק בדיווחים, שליחת קבצים והתנהלות שוטפת מול משרד מייצג וחברות הביטוח, גם אם אין לו את הידע המקצועי הדרוש.

כמה מעולה זה היה אם מישהו היה לוקח עליו את ההתעסקות החשובה הזו, ודואג שהכל ייעשה כמו שצריך?

איזה מזל שיש את מיכפל.

המתפעל הפנסיוני ייקח את זה מכאן

גורם מתפעל פנסיוני הוא גורם מקצועי הנותן שירותי תפעול בתחום דיווחי הפנסיה. או בפשטות: המעסיק בוחר במתפעל, כדי לוודא שכל דיווחי הפנסיה לעובדיו נעשים באופן העונה על הגדרות החוק. בתוך זה נכללות פעולות כמו העברת הקובץ האחיד לכל הגופים המוסדיים, וידוא קליטתן באופן תקין וטיפול בהיזונים החוזרים במידת הצורך.  ובעוד יותר פשטות: מתפעל פנסיה משאיר לך את השליטה בניצול הזמן שלך, בזמן שהוא עושה במקומך את מה שצריך, כמו שצריך.

מיקו מסתכל

רוצה לקבל פרטים נוספים?

מה תפקידו של גורם מתפעל פנסיוני?

דמיינו את המערכת הפנסיונית כרשת כבישים, המחברת בין העובד, המעסיק והגופים המוסדיים – כשהמתפעל עומד במרכזה. תפקידו להזרים את המידע ביניהם בצורה אמינה ושלמה ממקום למקום, בהתאם לחוק ולנדרש – ולוודא שאכן המידע הזה הגיע לאן שצריך להגיע – בשלמות, בבטחה ובלי תקלות בדרך. 

כך, למשל, המתפעל הפנסיוני מפקח על העברת המידע על הפרשות הכספים לקופות הפנסיה והגמל בהתאם לתקנות, מוודא שכספי ההפרשות נקלטו בצורה תקינה בחשבון העובד וגם מתריע בפני המעסיק אם מידע כלשהו חסר או שגוי. 

קיומה של תקשורת מנוהלת ושוטפת ותהליכי בקרה קפדניים –  חוסכים ממך את מחירו היקר של הפספוס. מכתב התראה על בעיה בתשלום שלא קיבלת מסיבה כלשהי, או מייל שנשלח בטעות ישירות לתיבת דואר הזבל שלך. לא קיבלת? לא קראת? בעיה שלך. עדיין תחויב בקנס. 

כשהכל מנוהל באופן שיטתי ומדויק – אתה מקבל התראה ישירה ובזמן, כך שהסיכוי של פספוס כזה לקרות – יורד משמעותית. 

סליקה ישירה, בקרות טרום שידור ודיווח לקופות, בקרה פנסיונית וטיפול בהיזונים חוזרים -כל אלה פעולות שנחסכות ממך. וגם אם לא הבנת כלום – לא משנה. הכל בטיפול. איזה כיף.

המתפעל הפנסיוני דואג גם לניהול יתרות כספי הפיצויים, להנפקת אישורים שנתיים ורבעוניים, דו"חות פיצויים וטופסי עזר ל-161 לעובדים. העובדים שלך יכולים להיות רגועים ולעבוד כמו שצריך, בידיעה שיש להם מעסיק הוגן, מוסרי וישר שדואג להם עם מתפעל פנסיוני מקצוען.

 אפשר לסכם ולומר שהמתפעל הפנסיוני עוזר לך להישאר בתמונה מבלי הצורך לצלול לתוכה. לעמוד בדרישות המחוקק ולעשות את הדבר הנכון עבור עובדיך – ולכן גם עבורך. וכל זה במינימום מאמץ מצידך.

למה צריך מתפעל פנסיוני

מחובתו של המתפעל להישאר ניטרלי. הוא אינו עוסק בייעוץ או בשיווק פנסיוני ולא מוטה לטובת שום צד. ככזה הוא משרת את כל הגורמים במערכת בצורה הכי נקיה ואמיתית – ומסייע ביצירת שקט במערכת, ובראש שלך, המעסיק. 

מתפעל פנסיוני עובד בצמידות למעסיק ודואג שמבצע את עבודתו בהתאם לתקנות הפיקוח של השירותים הפנסיוניים, הכוללים קופות גמל ותשלומים של כספי פנסיה לעובדים. 

תהליכי בקרה קפדניים מסייעים לו לעלות על תקלות, חוסרים ועיכובים של תשלומים במערכת. בכך נמנעת עוגמת נפש לעובד כתוצאה מכספים שלא הופקדו עבורו כראוי, אך לא פחות חשוב מכך – נחסך זמן יקר בביצוע תהליכים חוזרים ונשנים, ונמנע סיכון מוחשי לפגיעה בכיס ובמוניטין שלך, גם אם העיכוב או השגיאה נעשו בתום לב.

אז למה צריך מתפעל פנסיוני? 

כדי לאפשר לך להמשיך לנהל עסק, במקום להתעסק.

שיתוף הכתבה:
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

כתבות רלוונטיות נוספות

פופ-אפ לפני נטישה

תפעול פנסיוני מקצועי? אנחנו ניקח את זה מכאן!

אנחנו נעקוב אחרי הדיווחים החודשיים עבורך, נברר את מהות השגיאות מול הגופים המוסדיים ונוודא שהכספים ישויכו בהתאם.
פופ-אפ לפני נטישה

כבר נפרדים?

מי יתעסק בתפעול הפנסיוני של העובדים שלך?